Ogłoszenia Duszpasterskie 2 kwietnia 2023

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 2 kwietnia 2023

 1. Dziś Niedziela Palmowa na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – poświęcenie palm. Także dziś o godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.
 2. W ciągu tygodnia okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 3. W środę – tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy.
 4. W czwartek – rozpoczynamy Triduum Paschalne
  • Wielki Czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej – wspominamy Ustanowienie Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii – adoracja w ciemnicy Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
  • Wielki Piątek – o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – adoracja krzyża, Komunia Św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego – całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim – prowadzą Koła Różańcowe z rodzinami. Straże Pożarne z Osieka i z Zimnodołu zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Od 21.00 do 22.00 adoracje prowadzi młodzież. Pamiętamy iż w tym dniu obowiązuje post ścisły tak jak w środę popielcową. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30 natomiast dla dorosłych o godz. 17.30. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Natomiast z Poniedziałku Wielkanocnego – drugi dzień świąt – na uczelnie Katolickie.
  • Wielka Sobota – o godz. 18.00 – Liturgia Wielkiej Soboty – przynosimy świece. Tradycyjnie Adoracja Pana Jezusa w Grobie, poświęcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 do godz. 12.00. W Zimnodole Poświęcenie Pokarmów o godz. 12.00. Pamiętajmy o solidarności z ubogimi – składamy dary w Wielką Sobotę przy ołtarzu – później przekażemy je do Caritasu w Olkuszu.
  • Wielka Niedziela – Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.30 – zapraszamy do udziału asystę w strojach regionalnych, Straże Pożarne, i wszystkich naszych parafian.
 5. Serdecznie podziękowanie Rodzinie Państwa Piasnych z Zimnodołu za ufundowanie ołtarza do sprawowania Najświętszej Ofiary – Mszy Św. oraz za ufundowanie ambonki do głoszenia Słowa Bożego. Serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Serdeczne podziękowanie za dary serca przekazanie na czas naszych Rekolekcji Wielkopostnych.
 7. Naszemu Panu kościelnemu Ryszardowi z okazji imienin składamy serdeczne życzenia – zdrowia Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła, ofiarę na kościół paniom; Małgorzata Kania, Krystyna Kania, Barbara Kalecińska, Edwarda Gałgus, Renata Zaborowska, Małgorzata Kocjan z synem Błażejem oraz Panom Józefowi Moń i Mariuszowi Bigaj. W sobotę prosimy kolejne rodziny o godz. 12.30 po poświęceniu pokarmów.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • GN – Triduum Paschalne – jak przeżyć?
  • Jan Paweł II – drogowskaz i przewodnik – świadectwa
  • W Niedzieli – Jak przekazać dzieciom wiarę?
 10. Życzenia wielkanocne – Zdrowia i Błogosławieństwa Bożego
  od Jezusa Zmartwychwstałego.

Zapraszamy do galerii.