Ogłoszenia Duszpasterskie 25 czerwca 2023

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 25 czerwca 2023

1. Rozpoczynając czas wakacji, odpoczynku pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św. tam gdzie wybieramy się na odpoczynek.
  2. W środę tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy oraz wsp. św. Ireneusza bpa i męczennika.
  3. W czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msza Św. o godz. 9.00 i 18.00 ofiary przeznaczone są na Stolice Apostolską. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Ks. Bp. Piotrze. Tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 – 20.00.
  4. W I sobotę miesiąca mamy piękne Nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – od godz. 17.00 okazja do spowiedzi różaniec, medytacja i o godz. 18.00 Msza Św. za naszych bliskich zmarłych.
  5. W przyszłą Niedzielę – I Niedziela miesiąca – niedziela Adoracyjna zmianka Tajemnic Różańca.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za ostatnie ofiary na nasz kościół które wyniosły 12.120 zł – przeznaczamy na posadzkę granitową do naszego kościoła.
  7. Słowo podziękowania rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę dar serca na nasz kościół 3.000 zł, ufundowanie obrusów ołtarzowych oraz za troskę o czystość kościoła dekorację kwiaty i wszelkie wykonane prace przygotowujące nasz kościół i jego otoczenie na tą uroczystość. Pięknie dziękujemy Ks. Tomaszowi, Pani Dorocie, P. Organiście, P. Kościelnemu, Nauczycielom wychowawcom i młodzieży.
  8. Serdecznie dziękujemy fundatorom witraży w naszej Świątyni;
    • Państwo Władysława i Krzysztof Filo
    • Pani Zofia Chwast
    • Państwo Edyta i Stanisław Chmist
    • Państwo Ewa i Ryszard Filo
    • Państwo Regina i Jerzy Trepka
    • Państwo Marta i Jacek Piasny.
      • Składamy serdeczne podziękowanie za projekt witraży Państwu Stanisławowi i Zofii Wywioł. Natomiast wykonawcami witraży jest Pracownia Witraży Pana Ireneusza Franusika z Nakła Śląskiego.
  9. Troskę o czystość kościoła powierzamy kolejnym rodzinom.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
    GN – Tama nienawiści – cierpienie mieszkańców zalanych wodą
    – Bóg prowadzi dzieci