Ogłoszenia Duszpasterskie 6 sierpnia 2023

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą – 6 sierpnia 2023

 1. Dziś obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego – jest to również I Niedziela miesiąca – adoracyjna – zmianka Taj. Różańca
 2. We Wtorek rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu
 3. W Środę – wsp. Św. Teresę Benedyktę od Krzyża Patronki Europy. Także wyrusza z Olkusza piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Nowenna do MB Nieustający Pomocy. Bierzmy liczny udział w tej nowennie.
 4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu – 19.00- 20.00
 5. W przyszłą Niedzielę – wypada Nabożeństwo Fatimskie – Msza święta popołudniowa będzie o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy.
 6. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć pielgrzymów z Krakowa – jak zawsze prosimy was o życzliwość i gościnność . Pamiętają oni o nas w swoich modlitwach.
 7. Komitet Budowy Pomnika pamięci osób z terenów Osieka i Zimnodołu pomordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej informuje że na tablicy ogłoszeń w Kościele wywieszona jest wstępna lista osób które znajdą się na tablicy pamiątkowej. Osoby zainteresowane proszone są o weryfikację listy i zgłoszenie ewentualnych uwag. Uwagi można zgłaszać pod nr. telefonów umieszczonych pod listą.
 8. We wrześniu firma Pana Kondratowicza będzie malować II część kościoła. W miejscu namalowanych na ścianie obrazów Zwiastowania i Wniebowzięcia NMP nasi artyści Państwo Wywiołowie namalują te same sceny na płótnie.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła, ofiarę na kościół i bieliznę ołtarzową paniom; Lekka Wiesława, Grzebinoga Alina Dym Renata, Byczek Bożena z Karolem, Smuga Maria, Krawczyk Anna, Krawczyk Małgorzata z córką Karoliną. W sobotę powierzamy troskę o nasz kościół kolejnym rodzinom.
 10. W Gościu Niedzielnym;
  • Błogosławieństwo Boże sprowadza dobro
  • Jak media zmieniają mózg? – Nastolatek 5 h dziennie przegląda media