Ogłoszenia Duszpasterskie 20 sierpnia 2023

Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą – 20 sierpnia 2023

 1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa 1 r. poświęcenie Nowej części kościoła oraz odpust ku czci naszej NMP Królowej Świata. Już na początku serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości odpustowej.
 2. W poniedziałek wsp. Św. Piusa X papieża.
 3. We Wtorek wsp. NMP Królowej – Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 na które serdecznie zapraszamy.
 4. W Środę – Nowenna do MB Nieustający Pomocy. Bierzmy liczny udział w tej nowennie.
 5. W czwartek – wsp. Św. Bartłomieja Ap. i tradycyjnie już adoracja Najśw. Sakramentu – 19.00- 20.00
 6. W sobotę Uroczyustość Matki Bożej Częstochowskiej – podczas Mszy św. o 18.00 odnowimy śluby Jasnogórskie.
 7. 9 września sobota planowana jest tradycyjna już pielgrzymka do Kalwarii Zebrzdowskiej – koszt 40 zł od osoby .
 8. 10 września jest organizowana dekanalna pielgrzymka do Markowej na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy w parafii Św. Maksymiliana w Olkuszu.
 9. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz ogłasza możliwość skorzystania z dofinansowania do 85 % wartości inwestycji zakupu fotowoltaiki, pomp ciepła czy magazynów energii. Spotkanie u nas w szkole w Osieku w czwartek o godz. 17.00 – 24.08.2023.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła, ofiarę na kościół i bieliznę ołtarzową paniom; Kluczewska Iwona Bigaj Renata, Kluczewska Teresa, Kluczewska Katarzyna, Kasprzyk Edyta. W sobotę powierzamy troskę o nasz kościół kolejnym rodzinom.
 11. W Gościu Niedzielnym
  • Jak pokonać małżeński kryzys?
  • Dorosłe dzieci przebaczają. Problemy w rodzinie.